Warsztat budowania lampionów – rzeźb z wikliny i papieru

Warsztaty są kierowane do osób, które chcą zbudować lampiony/ogromne marionetki na korowód „Obejście dla Puszczy”, który będzie organizowany 7 października podczas Sztuki w Obejściu w Nowym Kawkowie.
Do budowy lampionów użyjemy wikliny, specjalnego, wodoodpornego papieru oraz kleju. Z tych materiałów zbudujemy różne formy przestrzenne, w których osadzimy świeczki. Lampiony będą poruszane jak marionetki lub maski albo trzymane na długich bambusowych kijach. Narzędzia są proste i praca nie jest trudna, ale wymaga koncentracji i uważnego przechodzenia przez kolejne etapy. Warsztat jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
Zajęcia odbędą się w Godkach Edukacyjne Gospodarstwo Ekologiczne Doroty Łepkowskiej, Godki 22

4.10 godz. 15.30-19.45
5.10. godz. 15.30-19.45
6.10. godz. 14.30-17.45

Zgłoszenia prosimy przesłać mailem na adres gospodarstwogodki@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona. Warsztat jest przeznaczony wyłącznie dla osób gotowych uczestniczyć w całym procesie pracy. Składka na niezbędne koszty: 30 zł.

Prosimy uczestników o przywiezienie ze sobą w miarę możności własnych narzędzi: sekatora do cięcia wikliny, obcęgów do cięcia drutu, nożyczek, ostrego nożyka typu „kozik” i szerokiego pędzla. Jeśli ktoś nie posiada tego typu wyposażenia albo nie ma kompletu, prosimy o zaznaczenie przy zgłoszeniu.

Warsztat poprowadzi François Monnet Insolite Lights
 

 

Dodaj komentarz