Ziemia Nomadów

Ziemia Nomadow

Jedno z najmłodszych obejść w naszej okolicy, tworzone od podstaw na dziewiczych łąkach, z zachowaniem pierwotnych walorów krajobrazowych.

– Na fali zamiłowania do ręcznie robionych tkanin, naturalnych włókien, nici tworzących nie tylko nasze stroje, ale i świat połączeń zarówno międzyludzkich, jak i tych naturalnie występujących w przyrodzie w całym kosmosie. Po wielu latach życia w drodze osiedliśmy, by się temu przyjrzeć – mówią.

– W relacji ze światem przyświeca nam idea harmonijnej wymiany energii i zrównoważony rozwój. Większość materii tworzącej obejście pochodzi z odzysku. Jest tu Jurta Nomadów, w której odbywają się niekiedy spotkania, rozmowy, medytacje, relaks, jest kopuła, w której rosną pomidory oraz zaplatana z żywej wierzby altanka z widokiem na Leśne Jeziorko. Wszystko off-grid, bez komfortowych udogodnień: panele słoneczne, woda z własnej studni, sucha toaleta i przede wszystkim bliskość Natury.

Na Ziemi Nomadów kultywuje się tradycyjną formę pasterstwa. Można zobaczyć tu wypasające się owce kilku rzadko dziś spotykanych starych ras. Wśród nich chlubą jest valaška – owca wołoska. Mieszkają tu także dziko żyjące konie, wełniaste kozy, kurki o zielonych nóżkach, wiejskie i salonowe koty a nad wszystkim czuwają wielkie molosowate psy… No i gospodarze – Nomadzi.

Sobota, godz. 11.11 Gospodarze – rodzina Nomadów – zapraszają do Jurty Nomadów na opowieść o tym jak wykiełkowała i wzrasta w ciągłym procesie idea tworzenia naturalnego siedliska. Będzie można spotkać się z gospodarzami i porozmawiać również o życiu z rodziną w drodze, edukacji naturalnej, porodach mocy, świadomym śnieniu i wielu innych tematach praktykowanych przez nich od lat.

UWAGA: dojście TYLKO przez Pupczański Las.