koronczarnia

Nowe Kawkowo 46A
Koronczarnia

Koronczania jest otwarta w niedzielę od 15.00 do 17.00.

Uwaga! Ze względów pogodowych podwórkowo-plenerowy koncert zespołu Turba Jacobi przenosimy z Koronczarni do sali Ośrodka Teatralnego Węgajty. Zapraszamy w niedzielę o 15.00. (Frywolitki zabierzemy ze sobą, będzie je można obejrzeć w Teatrze po koncercie)

Pracownia koronkowej biżuterii w drewnianej chacie przeniesionej z Podlasia i wykończonej gliną wykopaną z podwórka. Obok mały eksperymentalny ogródek wykorzystujący zasady permakultury.

Niedziela, godz. 15.00 Na zamku i w karczmie – koncert powstałego w lipcu tego roku zespołu Turba Jacobi (Adam Cudak, Maciej Góra, Iwona Sojka, Monika Paśnik-Petryczenko, Serhij Petryczenko)
Wędrówka po historycznych i geograficznych zaułkach muzyki dawnej i tradycyjnej. Instrumentarium: citola, lutnia renesansowa, fidel, kankle, lira korbowa, buzouki, flety, bębny.

Niedziela, ok. godz. 16.00 (po koncercie). Frywolitki – biżuteria tworzona ręcznie za pomocą techniki zwanej koronką czółenkową od specjalnego czółenka, którym się ją tworzy. Podobno sztuka ta w swej pierwotnej formie znana była już w starożytnych Chinach i Egipcie.

Facebook Comments