dom „Bezat”

Pupki41
www.wbezacie.pl

Dom „Bezat” to jedno z najstarszych gospodarstw poniemieckich w okolicy, należące przed wojną do rodziny Grunwald (Gronwald). Powstało około 1890 roku jako gospodarstwo doświadczalne i edukacyjne. Po wojnie i wysiedleniu ludności miejscowej ze wsi Pupki dom podzielił los innych gospodarstw w okolicy – przeszedł w ręce nowych właścicieli. W 1980 roku odkupiliśmy go jako szczątkowe siedlisko ze zrujnowanymi zabudowaniami od mamy naszego sąsiada, Felka Bezata, pani Jolanty Pawłowskiej. Po wielu przebudowach od 7 lat działa jako ośrodek, do którego przyjeżdżają głównie grupy praktykujące jogę, metodę Feldenkrajsa, pracę z głosem i inne formy rozwoju osobistego.

Podczas Sztuki w Obejściu będzie można obejrzeć zdjęcia przedwojennego gospodarstwa, te z lat 80-tych, dokumentujące stan, w którym został kupiony i stan obecny, po wielu przebudowach.

W sobotę i niedzielę dom zamieni się w galerię, w której można obejrzeć obrazy Joanny Płacheckiej oraz fotografie krajobrazowe z okolicznych obejść Joanny Barchetto. Obie artystki działają w naszej okolicy.

Sobota, godz. 22.00: Sztuka odnajdywania się – koncert duetu Kuba Sojka (perkusja), Przemek Mrozowski (saksofon).

Przed i po koncercie drobny bar za drobne w sali lub na tarasie.

Facebook Comments