Godki 22 Edukacyjne Gospodarstwo Ekologiczne

Godki 22
Godki 22
Edukacyjne Gospodarstwo Ekologiczne

Stworzone przez Dorotę i Krzysztofa Łepkowskich miejsce odegrało kluczową rolę w budowaniu świadomości ekologicznej naszej okolicy. Jedno z pierwszych w Polsce gospodarstw z atestem ekologicznym (1991). Zajmuje się edukacją ekologiczną. Działa na rzecz warmińskiego dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego.

UWAGA: obejście dostępne tylko podczas sobotniego wydarzenia.

Sobota od 17.00 do zmroku ok godz. 19.00 „Inne święto: człowiek – natura – dom” muzyka i opowieści, prowadzą Katarzyna Jackowska-Enemuo, Dorota Łepkowska (udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względu na kameralny charakter, który chciałybyśmy zachować, tylko na wcześniejsze zapisy: gospodarstwogodki@gmail.com)

Spacer-nie spacer, warsztat-nie warsztat. Chcemy razem z Wami spojrzeć inaczej na to, co wokół nas. Przyjrzeć się temu tak, jakbyśmy próbowali przyjrzeć się od środka. Dotkniemy rzeczy pozornie prostych i oczywistych. Poszukamy miejsc, w których człowiek, krajobraz i natura się spotykają, przenikają, wzajemnie na siebie wpływają. Spróbujemy poczuć jak płynie czas i co dobrego nam przynosi czekanie. Spróbujemy usłyszeć, o czym mówi do nas świat, w którym mieszkamy. Kim jesteśmy my, w tym świecie, czym jest ten świat. Damy się miejscu nakarmić i napoić. Coś zostawimy, coś zabierzemy. Prowadzić nas będzie słowo, muzyka i dużo ciszy.

UWAGI TECHNICZNE:
Spotkanie jest przeznaczone dla dorosłych, ewentualnie starszych dzieci. Małe dzieci kochamy, ale mogą się trochę nudzić i utrudniać skupienie innym, więc wolelibyśmy, żeby w tym czasie były w jakimś ciekawszym dla nich miejscu. Ubierzcie się tak, żeby móc usiąść i położyć się na ziemi, można wziąć ze sobą matę. Prosimy o niezabieranie psów (w gospodarstwie są psy, koty i drób).