Sztuka w Obejściu 2018

Drodzy Goście!

Ósmy już raz, podczas akcji Sztuka w Obejściu otwieramy dla Was drzwi naszych domów w Węgajtach, Pupkach, Godkach, Szałstrach, Nowym Kawkowie i Skolitach. Jest nam – grupie połączonych wspólnym działaniem sąsiadów – niezmiernie miło, że możemy Was zaprosić do naszych wiosek, do miejsc, gdzie żyjemy i gdzie tworzymy. Chcielibyśmy Was zachęcić do wędrówek po naszej okolicy, dających sposobność uważnego przyglądania temu, co bliskie i równocześnie niepowtarzalne.

Uważność w stosunku do tego co nas otacza jest swego rodzaju leitmotivem tegorocznej Sztuki w Obejściu; potrzeba dużo uwagi i pomysłowości, by powierzone nam miejsce na tej Ziemi nie zamieniło się w śmietnik! Zadajmy sobie pytania. Czy rzeczywiście musimy kupować tyle sprzętów, które po krótkim czasie wyrzucamy? Czy każdy zakup musimy pakować w torebkę foliową, do której utylizacji nie mamy odpowiednich warunków? Czy życie w ciągłym pośpiechu i w otoczeniu niezliczonych, pozornie użytecznych rzeczy jest lepsze?

Przygotowaliśmy dla Was najróżniejsze wystawy: rzemiosła artystycznego, rysunku, ikon, plakatu, fotografii i tkanin, pokażemy wam miejscowe zioła i uprawy permakulturowe, zapraszamy na koncerty, filmy, spektakle teatralne, warsztaty, wykłady i spotkania. W programie znajdą się propozycje poświęcone tematowi śmieci: stworzymy instalację z odpadów, opowiemy o technologii budowania nowoczesnej samowystarczalnej słonecznej ziemianki earthshiplife, pokażemy jak zrobić naturalne kosmetyki w warunkach domowych i poradzimy jak unikać marnowania żywności.

Zapraszamy do dzielenia się pięknem tej ziemi i do wspólnego zmieniania świata na lepsze!

Facebook Comments