Earthszhip life

Earthshiplife Nowe Kawkowo

Nowe Kawkowo 55/Żwirownia
earthshiplife.org

Uwaga! Brak zgody właścicieli na wejście na teren żwirowni. Zapraszamy do podziwiania budowy Earthship od strony Berezówki

Tu powstaje nowoczesna, upcyclingowa, bajeczna, samowystarczalna słoneczna ziemianka earthshiplife ze śmieci (zużytych opon, puszek, butelek, kartonów) i ziemi. Wznoszenie upcyclingowych ziemianek jest jednocześnie rodzajem permanentnych warsztatów przeciwdziałania zmianom klimatycznym poprzez upowszechnianie wiedzy o konieczności ograniczenia konsumpcji zasobów naturalnych naszej Planety (paliwa kopalne, powietrze, lasy, woda). Ma na celu zwrócenie uwagi społecznej na problem dewastacji przez naszą cywilizację środowiska, bioróżnorodności i w rezultacie, wskutek szalonej pogoni za wzrostem gospodarczym, zaburzenia klimatu.

Słoneczna ziemianka earthshiplife oparta o filozofię i technologię earthship Michaela Reynoldsa o zerowej emisji CO2 to samowystarczalna siedziba człowieka. Zapewnia mu wodę, ciepło i żywność roślinną. Zasilana jest prądem produkowanym przez baterie fotowoltaiczne. Wznoszenie niskokosztowych samowystarczalnych ziemianek earthshiplife i upowszechnianie wiedzy (wolontariusze, warsztaty) o konieczności zaprzestania spalania paliw kopalnych to zielona permakulturowa rewolucja energetyczna mająca na celu powstrzymanie katastrofy klimatycznej.
Zapraszamy na warsztaty bioarchitektury.

W niedzielę, o godz. 11.55 zapraszamy do Lawendowego Muzeum Żywego na spotkanie z Maciejem Wójcikiem, przedstawicielem Stowarzyszenia Earthshiplife.

 

Facebook Comments